Odpovídá Váš eshop "tlačíkovému zákonu" - CS Technologies s.r.o.
14.02.2023

Odpovídá Váš eshop "tlačíkovému zákonu"

Rubrika: Aktuality

Za tlačítkový zákon se zpravidla označuje legislativní úprava, která se zaměřuje na regulaci prodeje zboží a služeb prostřednictvím internetu a dalších elektronických obchodů.

Konec falešných slev

Cenotvorba by měla být pro zákazníka naprosto transparentní. Pokud nabízíte zboží se slevou, je nutné uvést jakou slevu nabízíte a od jaké původní ceny je tato sleva vypočtena. Je také vhodné uvést datum, do kdy je sleva platná. Pokud nabízíte slevy v rámci akčních nabídek, je důležité informovat zákazníky o podmínkách této akce, jako jsou například minimální hodnota nákupu, doba trvání akce, nebo vyloučení některých výrobků z akce.

Při samotné cenotvorbě platí, že slevu je potřeba udávat vždy z nejnižší částky, za kterou bylo zboží nabízeno během posledních 30 dní. Jednoduše řečeno - původní cena se nesmí nadhodnocovat.

Jaké změny je potřeba udělat na eshopu

Těch změn je více, ale běžně řešíme následující tři body. Například úprava obchodních podmínek může být velice individuální a doporučujeme konzultaci s právníkem.

Potvrzení objednávky

Konkrétně se jedná o povinnost označení tlačítka pro potvrzení objednávky jako "Objednávka zavazující k platbě" nebo podobně srozumitelným způsobem, aby zákazníci mohli jednoznačně pochopit, že kliknutím na toto tlačítko vstupují do závazku uzavření smlouvy a souhlasí s placením.

Image 1

Řazení produktů

Problém může být v řazení produktů. Měli byste zákazníkům poskytnout jasný popis kritérií, podle kterých jsou produkty řazeny. To může být například cena, počet zobrazení, dostupnost nebo jiné kritérium. Typicky problematickým může být tzv. výchozí řazení, kde jsou některé produkty “topovány”, ale z popisu není zjevné podle jakého kritéria.

Konec falešným recenzím

Pokud na eshopu zobrazujete recenze, měly by pocházet od skutečných zákazníků. Podle novely budete muset být schopni prokázat, odkud recenze na vašem webu pocházejí a proces, jakým způsobem je ověřujete.