19. 12. 2014

Desatero přikázání pro boží článek

Rubrika: SEO a on-line marketing

Ptáte se, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu? Jednou z možností je obsahový marketing. Co k němu budete potřebovat? Kvalitní články. Jak je napsat? Co třeba takhle.

Nestačí si jen sednout a napsat článek o produktu, který chcete prodat. Začněte s tím, co vaši klienti chtějí vědět, po kterých informacích se pídí, a napište pro ně na to téma článek.

Prodáváte boty? Napište článek o tom, jaké boty se hodí na dlouhé tůry.

Řekněme, že máte článek napsaný. Je to takový neučesaný koncept a potřebuje ještě doladit. Jaký je váš cíl? Tuším, že chcete našlapaný článek s virálním potenciálem, který se bude líbit, bude radost ho dočíst až do konce a díky tomu všemu vám přivede nové návštěvy na web.

Držte se těchto 10 rad, pište o tom, co zajímá vaši cílovou skupinu, a půjde to.

Image 0

1) Zaujměte nadpisem

Nadpis je první a ve většině případů i poslední dojem, který uděláte. Proto mu musíte věnovat maximální pozornost.

Najděte to, po čem vaši čtenáři nejvíce prahnou a slibte jim, že se to v článku dozví. Ale POZOR, nelžete jim! Slib musíte dodržet. Nejste bulvár.

2) Začněte největší bombou

Teď je čas, abyste ukázali, co ve vás je. Dostali jste čtenáře na vaši stránku a musíte ho přesvědčit, že neudělal chybu. Jak udržet jeho pozornost od toho červeného křížku vpravo nahoře?

V prvních pár větách vytaste všechna esa z rukávu. Není na co čekat. Pokud si necháte ty nejlepší prodejní argumenty nakonec, nejspíš je nikdy nepoužijete.

Image 3

3) Používejte přesvědčivá slova

Některá slova zkrátka dokáží udržet čtenářovu pozornost lépe než jiná. Není to však v každém odvětví stejné. Musíte poznat, která slova ve vašem byznyse táhnou a nebát se je použít.

Obecně fungující slova: nový, zdarma, zvýšení, úspěšný

4) Pište zatraceně dobré věty

Skladbou vět to všechno začíná a padá. Chcete psát průměrné články? Používejte průměrné věty. Jestli ale chcete psát skvělé články, musíte psát také takové věty.

Nemusíte sdělit všechny informace v jedné větě. Několik krátkých vět dokáže článek neuvěřitelně oživit.

5) Hoďte tam pár odrážek

  • Měla by zasáhnout čtenáře jako kulka.
  • Musí být krátká a důrazná.
  • V textu si jí všimne každý.

6) Prokládejte text zajímavými podnadpisy

Jak se vám čte souvislá masa textu? Špatně, že? Rychle přejdete k tomu, že článek jen přelétnete očima, a když nenajdete, co hledáte, odejdete ze stránky.

Rozdělte článek poutavými podnadpisy a nenechte lidi odejít z vaší stránky.

7) Vyprávějte svůdné příběhy

Dobrá knížka, film nebo seriál se točí kolem hlavní postavy, jejíž příběh je tak zajímavý, že vás donutí číst další kapitolu, i když je půl druhé ráno.

Tak je to i s vaším marketingem. Potřebuje hrdinu, cíl, překážky a uspokojující konec.

8) Vybírejte poutavé obrázky

Image 1

Článek musí taky nějak vypadat no ne. Přece nechcete, aby vám někdo utekl jen proto, že vaše stránka vypadá fádně. Vždyť jste si na tom příběhu dali tolik záležet.

Zvolte ty správné obrázky, které obohatí váš článek a uvidíte, že se to vyplatí.

9) Zakončete to stylově

Cíl efektivního psaní je, vzít čtenáře na parádní, informačně hodnotnou jízdu z bodu A do bodu B. Takže klíč k úspěšnému a stylovému závěru je v tom, že přesně víte, kam chcete čtenáře dovést ještě před tím, než napíšete první slovo.

10) Buďte 100% autentičtí

Ti, kdo ví o čem mluví a mluví o tom po svém, jsou a vždy budou uznávanější než ti, kteří dokáží uhlazeně mluvit o čemkoli.

Nemusíte být ostřílení copywriteři, abyste dokázali napsat skvělý článek. Pište o věcech, ve kterých se vyznáte a pište stejně, jako byste o tom mluvili nahlas.

Dám vám ještě jednu radu na závěr. Nepřemýšlejte nad tím, jaký článek napíšete, abyste přilákali lidi na váš web. Takové články nikdo číst nebude. Raději se zamyslete nad tím, čím byste jim mohli pomoct a o tom napište.
Líbil se vám článek? Jestli ano, už teď se můžete těšit na nášup. Brzy rozvedu každý bod tohoto krátkého návodu a pomůžu vám stát se přeborníky v psaní článků! Sledujte náš Facebook, kde se každý článek objeví hned po tom, co ho napíšu.

Nelíbil? Napište mi prosím do komentářů, co vám v článku chybělo?