Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním.
Úvod Slovník pojmů SEO

Freshbot

Díky Freshbotu se i úplně nové stránky mohou dostat do výsledků hledání Googlu velmi brzy, je však třeba častá aktualizace obsahu.

Google využívá dva roboty (crawlery, spidery) pro procházení a následnou indexaci internetových stránek. Zatímco Deepbot prochází stránku jednou za čas podrobně, Freshbot sleduje obsah stránek kontinuálně a je mimo jiné zodpovědný za tzv. Everfulx efekt.

Úkolem Freshbotu je sledovat obsah, který je velmi často aktualizován. Jedná se například o nové weby, fóra či blogy. Pokud robot vyhodnotí stránky jako častěji aktualizované přidá je do vlastního Freshbot indexu, za nějaký čas je opět navštíví, přehodnotí jejich aktualizovanost a přepíše původní zápis o stránce ve vlastním indexu. Často aktualizované stránky je Freshbot schopný navštívit každý den.

Obsah z indexu Freshbotu se objeví ve výsledcích hledání velmi rychle, rychle ale také z výsledků zmizí, aby se mohl vepsat do hlavního indexu Googlu a následně fungovat již jako dlouhodobější součást výsledků hledání (SERP). Toto kolísavé zobrazování ve výsledcích hledání se nazývá Everflux efekt.
734 550 710
info@cstechnologies.cz

Ak. Heyrovského 1178

Hradec Králové

500 03

Popište, co by Vás zajímalo a my se s Vámi v nejkratším možném termínu spojíme.

Položky označené * je nutné vyplnit