Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním.
Úvod Slovník pojmů Inbound marketing

Copywriting

Jednoduché vysvětlení je: Psaní poutavých textů, s cílem zaujmout potenciální zákazníky natolik, aby provedli požadovanou akci (nákup, stažení e-booku, objednání služeb atd.). Tak nějak vám to řekne i strejda Google a teta Wikipedia. Rozhodně to ale nevystihuje všechnu práci, která se za tím procesem skrývá.

Před tím, než se kdokoli pustí do copywritingu, měl by si ujasnit, na koho své texty cílí. K tomu slouží tzv. Persony, které nám pomáhají představit si konkrétního návštěvníka webu.

Každý text, který spatří světlo světa, by měl být v souladu s komunikačním tónem firmy, která za těmito texty stojí. Tvorbou komunikačního tónu se většinou zabývá copywriter nebo obsahový stratég, a to vždy před tím, než se vůbec pustí do psaní prvních textů.

Určitý čas je také třeba věnovat specifikaci konkrétních USPs (Unique Selling Propositions) pro naše produkty nebo služby. Ty nám pomáhají uvědomit si, proč by měl vlastně někdo stát o to, co mi nabízíme.

Teprve máte-li v těchto věcech opravdu jasno, nastává čas položit prsty na klávesnici.

734 550 710
info@cstechnologies.cz

Ak. Heyrovského 1178

Hradec Králové

500 03

Popište, co by Vás zajímalo a my se s Vámi v nejkratším možném termínu spojíme.

Položky označené * je nutné vyplnit