Facebook - sledování konverzí - CS Technologies s.r.o.
22.06.2015

Facebook - sledování konverzí

Rubrika: Facebook

Tato video nápověda je pro ty, kteří mají ke své Facebookové stránce také webovou stránku.

Co je to konverze?

Je to požadovaná akce, kterou by měl návštěvník webové stránky udělat. Například: nakoupit, přečíst si článek, navštívit stránku s kontakty atd.

Z pomoci sledování konverzí můžete na Facebooku měřit úspěšnost svých reklam. Podívejte se na toto video a zjistěte, jak sledování konverzí funguje. Video je originál od Facebooku a je v angličitně.

Nastavte si sledování konverzí ve správci reklam

  1. Otevřete si správce reklam
  2. Přejděte na sledování konverzí
  3. Vytvořte konverzní pixel
  4. Nechte ho vložit na příslušnou stránku

Image 0

Více o tom, jak sledovat úspěšnost vašich kampaní na základě konverzí se dozvíte ve videu 13 - Reklamní reporty.

Pozor novinka

Facebook s velkou oblibou něco mění, a to často. V tuto chvíli se právě mění způsob měření konverzí a vkládání konverzního pixelu do stránek. Tato obměna ještě nění plně hotová, proto vám k ní nemohu říci víc. Je to ovšem změna, která brzy zasáhne všechny inzerenty, tak sledujte novinky.

Facebook už to ve své nápovědě trochu popsal, ale ještě to nefunguje tak, jak by mělo. Alespoň tedy ne na všech reklamních účtech.

Vám bude zatím stačit, když se budete řídit 2 základními pravidli pro sledování konverzí: Vyberte si stránku, kterou chcete, aby návštěvník navštívil. Vygenerujte konverzní pixel a vložte ho do této stránky.

FB Pixel Helper

Toto rozšíření do chromu vám pomůže zjistit, jestli jste implementovali váš pixel, ať už konverzní nebo remarketingový, do stránek správně.

Stáhněte si FB Pixel Helper.

Přečtěte si více o FB Pixel Helper.