Facebook - přehledy stránky - CS Technologies s.r.o.
23.06.2015

Facebook - přehledy stránky

Rubrika: Facebook

V této video nápovědě najdete informace o tom, jak pracovat s přehledy stránky a zjistíte, které metriky by vás měli zajímat.

Základní otázkou je, jestli jste si stanovili cíle? Pokud ne, vraťte se hezky zpátky na začátek a začněte právě s tím. Pokud máte stanovené cíle, tak v přehledech stránky najdete to, co hledáte.

K čemu jsou jednotlivé metriky

Každá metrika má na Facebooku svůj význam a je jen na vás, která bude ta stěžejní pro váš byznys. Nebo jich bude víc. Určitě se vyvarujte tomu, že budete měřit kvalitu stránky jen podle toho, kolik má fanoušků.

To se mi líbí

Najdete zde kolik máte celkem lajků, kolik jste jich dostali ten který den a kolik lidí přestalo být vaším fanouškem. Můžete tak sledovat, jak vám rostou (nebo nerostou) lajky v času a poměřovat to s vlastní online i ofline aktivitou.

Ano, lajky jsou určitě důležitá metrika (nalijme si čistého vína, kouká na to každý), ale nechtějte lajky za každou cenu. Důležité je, aby vašimi fanoušci byli ti, které to opravdu zajímá.

Dosah

Metrika dosah se trochu podobá tomu, klik lidí by vidělo vaši reklamu v televizi. Najdete tu jak celkový dosah, ať už placený nebo organický, tak dosah u příspěvků a míru interakce.

Dosah by měl zajímat vás i vaše klienty, pokud nějaké máte. Udává totiž to, kolik lidí se dozvědělo o vaše brandu. Ale pozor, pokud budete mít dosah 10 000 a žádné interakce, znamená to, že vaše reklama nikoho nezaujala. V takovém případě rozhodně neslavte úspěch.

Návštěvy

Pokud máte web, nebo třeba posíláte newslettery a v obou případech odkazujete na svůj Facebook, na této stránce zjistíte, kolik lidí z těchto zdrojů na Facebook opravdu přišlo.

Příspěvky

Pokud jste se podívali na video Tvorba obsahu na Facebooku, tak víte, že každý příspěvek by měl mít nějaký cíl. Ať už jde o prokliky na stránky, lajky, dosah nebo míru zaujetí.

Klikněte na konkrétní příspěvek a uvidíte detailní statistiky tohoto příspěvku.

Osoby

Podle mě je tohle jedna z nejdůležitějších informací, které vám můžou přehledy stránky dát. Zjistíte zde totiž, kdo jsou aktivní uživatelé vaší stránky. Tedy fanoušci, kteří nějakým způsobem reagují na vaše příspěvky.

A protože je marketing především o tom, že dokážete výhodu produktu správně prezentovat cílové skupině, tak je pro vás důležíté, aby na vašich stránkách byla aktivní právě ta vaše cílová skupina.

Příklad: Pokud budete mít stránku věnovanou modelům autíček a vaši aktivní uživatelé budou převážně ženy ve věku 35 - 45 let, tak jste asi někde udělali chybu. Pravděpodobně jste je nalákali na nějakou soutěž. Pozor na to.

Poznámka na závěr

Přehledy se zobrazují až ve chvíli, kdy na své stránce máte alespoň 100 fanoušků. Takže jestli jste si právě založili stránku a přehledy nevidíte, tak je vše v naprostém pořádku.