Dealerské hladiny v Easywebu - CS Technologies s.r.o.
26.09.2014

Dealerské hladiny v Easywebu

Rubrika: Postupy

Podrobný popis jak v Easywebu nastavit slevové třídy produktů a dealerské hladiny zákazníkům.

Dealerské hladiny v Easywebu jsou řešeny podobně jako jsou řešeny v čistě ekonomických SW jakým je např. Abra. Základním kamenem celého systému dealerských hladin je rozdělení produktů do tzv. slevových tříd.  Slevové třidy definujeme v okně cenotvorby v záložce Slevové třídy

Image 0

Image 6

Slevovou třidu nastavujeme jednotlivým produktům přímo v katalogu produktů na kartě produktu, případně hromadně přes hromadné funkce v seznamu produktů.

Image 3

Image 4

Slevová třída interpretuje skupinu produktů, u které chceme stejné chování pro konkrétního zákazníka. Pokud si např. přejeme, aby různí zákazníci měli různé slevy na jednotlivé značky produktů, rozdělíme produkty do slevových tříd podle značky. Potom může zákazník A mít na značku Z slevu např. 5%, zatímco zákazník B třeba 10%.

Pro jednotlivé slevové třídy lze poté definovat konkrétní procentuální slevu v okně cenotvorby v záložce Dealerské hladiny.

Image 2

Nejprve si vytvoříme jednotlivé Dealerské hladiny, které reprezentují skupiny zákazníků, kterým chceme nastavit stejné slevy pro všechny slevové třídy. Pokud si např. přejeme, aby zákazník A i zákazník B měli na značku Z stejnou slevu, vytvoříme jednu dealerskou hladinu. Pokud si přejeme aby měl každý z nich jinou slevu, vytvoříme pro každého samostatnou dealerskou hladinu.

Image 7

Když máme nadefinované dealerské hladiny, stačí už pouze jednotlivým zákaznikům nastavit jejich dealerskou hladinu. Poté se jim na stránkách začnou zobrazovat ceny produktů se slevami dle jejich dealeské hladiny.

Image 5